Niçin 5 Eksenli İşleme

Cnc freze tezgahları 1950’li li yıllardan sonra gittikçe gelişmiş ve bugün 5 eksenli ve daha çok eksenli olmak üzere çeşitli amaçlar için özel üretim tezgahlar bulunmaktadır. Geleneksel işleme atölyelerinde 3 eksenli üniversal freze tezgahları büyük bir çalışma alanı kaplamakta, bir çok iş için halen daha 3 eksenli işleme ideal olarak iş görebilmekte fakat işlerini büyütmek ve daha bir üst lige çıkmak isteyen işletmeler için parkur yenileme zamanı gelmiş demektir…

5 eksenli işleme tezgahlarına geçmek için öncelikle mevcut iş potansiyellerini değerlendirmek gerekir, günümüzde tolerans değerleri gittikçe daha küçük değerlere ulaşmakta ve buda elinizde ki mevcut 3 eksenli işleme için bahsedilen tolerans değerlerini tutturmak mümkün olamamakta.

Özellikle havacılık ve uzay sanayisi işleri için yüksek hassasiyet son derece önemli olmakta ve istenilen işleme hassasiyetine ancak 5 eksenli işleme tezgahları ile ulaşılabilmekte. Atölyenizde böyle bir işleme tezgahının olması sizi bir adım öne çıkaracaktır.

5 eksenli işlemeye geçmenin bir başka nedeni ise karmaşık parçaları işleme konusunda ki kabiliyetleriniz. Her ne kadar hassasiyet konusuna değinsek te asıl önemli olan karmaşık şekilli türbin yada propeller parçalarının tek pasoda işlenebilir olma yeteneğidir. Bu yetenek sayesinde sökme takma işlemi yapmadan karmaşık parçaları hızlıca ve kusursuz şekilde işlenebilir olması ile çok daha makul ve gerçekçi fiyat teklifleri ile müşterilerinize hizmet verebiliyor olmanız olacaktır.

Toparlarsak, 5 eksenli işleme tezgahları, size yeni müşteri, yeni iş kapıları, daha yüksek kazanç, daha yüksek verim ve büyüme imkanı tanıyacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: